Kafelki express

… czyli jak w piątek znaleźć kafelkarza na poniedziałek i jak to dobrze, że są handlowe niedziele.

Ponieważ zbliża się montaż zbiornika wody użytkowej, to postanowiliśmy wykafelkować kotłownię i od razu wiatrołap (razem około 12,5m2). Po wykonaniu kilkunastu telefonów chciałem się poddać, ale wpadł mi w oko jeszcze jeden kontakt.

W trakcie, w progu widać ślad po gruntowaniu, choć kafle robiliśmy tylko do linii progu.

Wierzcie lub nie, ale udało mi się znaleźć (dzięki kilku bardzo szczęśliwym zbiegom okoliczności) kafelkarza w piątek, tak że robotę zrobił w poniedziałek (fugował kilka dni później).

Wszystko to tylko dlatego, że hydraulicy gdzieś zawalili robotę i miał mój zleceniobiorca 1 (słownie) jeden dzień wolny.

Niemniej miałem weekend na zakupy, a dzieci były na wyjeździe w górach (dom ważny, ale trzeba je odebrać). Udało nam się około 18 w niedzielę wpaść do pewnego marketu budowlanego na C… . Miły (choć wykończony) pan, po-doradzał, podobierał i zapakował na wózek zestaw płytek, grunt i fugę (klej brał na siebie wykonawca).

Już się zaczyna prezentować.

Wieczorem (dość późnym) dowieźliśmy je na teren budowy i zagruntowaliśmy podłogę (tak się umówiliśmy z kafelkarzem), a rano (znów słowny podwykonawca) stawił się kafelkarz.

Podłoga równa, to i praca poszła sprawnie (musieli wyjechać w poniedziałek około 14, a we wtorek wpadli rano skończyć 1 pas kafelek).

Kilka dni później fugowanie i mamy efekt prawie na gotowo (dojdą cokoliki). Niemniej zbiorniki i inne cuda możemy już spokojnie stawiać.

No i efekt finalny! Nareszcie zaczyna się robić nieco bardziej domowo, a mniej “budowlanie”.

Jak na razie lokalne (okolice Niewieszy) firmy też spisują się na medal.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments